موفقیت در رژیم کاهش وزن

باید و نباید های موفقیت در رژیم کاهش وزن

موفقیت در برنامه غذایی اتفاقی نیست و کسانی که می توانند وزن خود را کاهش دهند و ثابت نگهش دارد باید و نباید هایی را رعایت می کند. در این مقاله از زبان متخصصین برخی از این موارد را بررسی می کنیم.

باید و نباید های موفق در رژیم غذایی

به سال نو نزدیک می شویم و بسیاری از افراد در این موقع از سال به فکر رژیم گرفتن می افتند تا بتوانند عید لاغر و متناسب باشند. برنامه های غذایی بسیار دشوار که محدودیت کالری بالایی دارد سالمترین و موثر ترین راه ها برای لاغر شدن نیستند. در این مورد نظر متخصصین را پرسیده ایم و می خواهیم سه توصیه مهم را با شما درمیان بگذاریم.

1- سعی نکنید کالری ذخیره کنید

1- سعی نکنید کالری ذخیره کنید

جا انداختن صبحانه یا شام باعث می شود بعدا بیشتر به سمت غذاهای پرکالری و پرخوری بروید. به عنوان صبحانه سعی کنید غذایی پروتئینی میل کنید تا در ادامه روز پر انرژی باشید. کسانی که وعده های اصلی را جا می اندازند به مرور هوسشان نسبت به غذاهای چرب و پرکالری افزایش پیدا می کند. وقتی بیش از حد به خود گشنگی می دهیم دچار انتخاب های بد غذایی می شویم یعنی فشار گرسنگی آنقدر بالا است که دیگر اجازه نمی دهد فکر کنید غذایی که می خواهید بخورید سالم است یا خیر. سعی کنید در طول روز تعداد وعده های خود را به چندین وعده کوچک افزایش دهید. گرسنگی دادن به خود راه حل کاهش وزن نیست.

2-هر بار یک تغییر اعمال کنید

هر بار یک تغییر اعمال کنید

به جای اینکه به کلی سبک تغذیه ای خود را دگرگون کنید با تغییری کوچک شروع کنید که بتوانید به سادگی وارد زندگی تان کنید مانند خوردن صبحانه یا افزایش وعده های میوه و سبزیجات در طول روز. روز تغییر یک عادت کار کنید تا زمانی که برایتان تبدیل به یک روتین شود سپس به سراغ تغییر بعدی بروید و روی آن تمرکز کنید. وقتی همه تغییرات را با هم اعمال می کنید در واقع خود را گیج می کنید و به نقطه ای خواهید رسید که از تمام اهدافی که در سر داشتید زده می شوید. دریافت نتیجه و موفقیت در تغییر عادات به مرور قدرت اراده تان را افزایش می دهد و می توانید با سرعت بیشتری عادات بد را ترک کنید.

3- برای بهتر خوردن منتظر نایستید

برای بهتر خوردن منتظر نایستید

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد مرتکب می شوند این است: منتظر زمان خاصی از سال می نشینند تا سالم غذا خوردن را شروع کنند. درست مانند همین موقع از سال که نزدیک عید قرار داریم. درست و سالم غذا خوردن مربوط به زمان خاصی نیست و باید تبدیل به سبک زندگی تان در تمام طول عمر شود. همیشه منتظر یک تعطیلات یا جشن و عروسی هستیم تا به فکر کاهش وزنمان بیفتیم! این طرز فکر اشتباه است و فقط باعث می شود از نظر سلامت و روان ضربه بخورید. بعد از کاهش وزن و رسیدن به هدف موقتی که داشتید دوباره شروع به پرخوری می کنید و خودتان به چشم از دست رفتن نتیجه زحماتتان را می بینید بنابراین قدرت اراده سست می شود. فکرش را بکنید با کلی زحمت برای خود چیزی بسازید و ناگهان با یک اشتباه خرابش کنید آیا حالش را دارید دوباره انجامش دهید؟

منبع: دکتر کرمانی

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.