ریزش مو

درمان جدیدی برای ریزش مو توسط دانشمندان کشف شد!

بر اساس مطالعه ای که در آزمایشگاه با استفاده از نمونه های موی انسان انجام شد مشخص شد که استفاده از داروهای ضد پوکی استخوان در درمان کچلی و طاسی موثرند.

قریب از هر ۳ مرد، ۲ نفرشان اولین علایم ریزش مو را در ۳۵ سالگی می بینند ولی ممکن است امیدی تازه برای آن ها بوجود آمده باشد.

به توجه به تحقیقات منتشر شده در مجله PLOS Biology، درمانی که در اصل برای کمک به پوکی استخوان استفاده می شود می تواند در بازگشایی این قفل ناخوشایند به شما کمک کند. به گفته دکتر ناتان هاوکشاو Dr. Nathan Hawkshaw از دانشگاه منچستر در انگلستان این مطالعه در آزمایشگاه و با نمونه موهای انسانی انجام شده و می تواند درمانی جدید برای ریزش مو باشد.

هاوکشاو و همکارانش با توجه به تحقیقات قبلی، می دانستند، سیکلوپورین Cyclosporine که برای درمان پوکی استخوان استفاده می شود با مهار پروتئین SFRP1 می تواند رشد مو را تحریک کند ولی مشکل اینجا بود که این دارو عوارض جانبی زیادی داشت و مصرف آن برای سلامت مناسب نبود.

یافته ها نشان می دهد که داروی WAY-316606 به همان شکل، پروتئین SFRP1 را مهار کرده و در عرض دو روز رشد موها را بهبود می بخشد. البته این آزمایش فقط روی نمونه موی انسانی انجام شده نه روی افراد واقعی و زنده.

برای تعیین بی خطر بودن و قابل استفاده بودن این دارو نیاز به انجام آزمایش های بالینی روی افراد واقعی است.

در حال حاضر داروهایی برای درمان کچلی وجود دارد ولی اثر معجزه آسایی به همراه ندارند. مثل داروی Propecia که دونالد ترامپ از آن استفاده می کند ولی اثرات جانبی متعددی از جمه کاهش میل جنسی به همراه دارد.

منبع: سیمرغ


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.