افزایش طول عمر

راهکارهای علمی برای افزایش طول عمر!

ترفندهایی علمی برای افزایش طول عمر!

محققان انگلیسی می گویند: با آنالیز تفاوت های موجود در دی.ان.ای افراد، می توان روش هایی را برای کمک به افزایش طول عمر ارائه داد.

پژوهشگران معتقدند که هر یک سال تحصیل به طور متوسط ۱۱ ماه به طول عمر می افزاید و به ازای هر یک کیلوگرم اضافه وزن دو ماه از طول عمر انسان کاسته می شود، کشیدن روزی یک پاکت سیگار هم هفت سال از عمر انسان کم می کند.

محققان دانشگاه ادینبورگ در انگلیس با تجزیه و تحلیل تفاوت ها در کد ژنتیکی یا دی.ان.ای افراد پاسخ مجموعه ای از پرسش های خود را در این زمینه به دست آوردند و در نهایت به این ایده رسیده اند که نتیجه این تجزیه و تحلیل، روش های جدیدی را برای کمک به افزایش طول عمر انسان نشان می دهد.

محققان از کد ژنتیکی بیش از ۶۰۰ هزار نفر که در یک آزمایش طبیعی و بزرگ شرکت کرده بودند، استفاده کردند.

آنها دریافتند برخی افراد جهش هایی در دی.ان.ای خود دارند که اشتها را افزایش می دهد یا احتمال افزایش وزن را در آنها بیشتر می سازد؛ بنابراین توانستند افرادی را که کد ژنتیکی انها برای افزایش غذا خوردن برنامه ریزی شده بود، با افرادی که برای این کار برنامه ریزی نشده بودند صرف نظر از شیوه های زندگی دو گروه مقایسه کنند.

محققان یاد شده در مجله Nature Communications نوشتند که موفق به کشف جهش های خاصی در دی.ان.ای انسان شده اند که طول عمر را تغییر می دهند.

این مطالعه نشان داد که وجود جهش هایی در یک ژن که در اداره سیستم ایمنی بدن نقش دارند، می تواند به طور متوسط هفت ماه به طول عمر انسان بیافزاید؛ اما جهشی که سطح یک کلسترول بد را در بدن افزایش می دهد هفت ماه از طول عمر انسان می کاهد.

همچنین جهشی نادر در یک ژن به نام APOE با زوال عقل و کاهش طول عمر تا ۱۱ ماه ارتباط دارد و جهشی که شوق سیگار کشیدن را برای فرد ایجاد می کند، پنج ماه از طول عمر می کاهد.

‘پیتر جوشی’ از دانشگاه ادینبورگ گفت: حدود ۲۰ درصد تفاوت ها در طول عمر افراد می تواند ارثی باشد با این حال تنها یک درصد از چنین جهش هایی کشف شده اند.

وی افزود: با این همه و گرچه ژنتیک بر طول عمر اثرگذار است، اما با انتخاب هایی هم که در طول زندگی صورت می گیرد، می توان بر طول عمر تاثیر گذاشت.

وی با ابراز امیدواری برای کشف ژن های جدید اثرگذار بر طول عمر گفت:کشف این ژن ها اطلاعات جدیدی در مورد پیری و مداخله های درمانی برای پیری ارائه می دهد.

منبع: ایرنا


نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.