دوش گرفتن

صبح دوش بگیرم یا شب؟

بهترین و بدترین زمان برای دوش گرفتن چه زمانی است؟

بطور متوسط هر انسانی در طول عمر خود به مدت ۴۰۰۰ ساعت را مشغول دوش گرفتن و استحمام است اما اینکه چه زمانی برای دوش گرفتن بهتر است بستگی به شرایط هر فرد دارد . ما در این مطلب نکات مفیدی را برای انتخاب بهترین زمان برای دوش گرفتن تقدیم شما خواهیم کرد . پس با موضوع بهترین و بدترین زمان برای دوش گرفتن با مجله اینترنتی عطارباشی همراه باشید .

هر فردی عادات خاصی برای انجام کارهای شخصی خود دارد و ممکن است در برخی شرایط خاص آنها را تغییر دهد . در مورد دوش گرفتن ما به نکات کلی مانند چربی پوست و زمان خواب اشاره خواهیم کرد لطفا ما را همراهی کنید . معمولا افراد به دلیل مشغله های روزانه یا در صبح و یا شب قبل از خواب دوش میگیرند و همیشه میان این دو انتخاب بحث های زیادی وجود دارد . برای کمک به رفع این بحث و اختلاف نظر، پژوهشگران اخیرا تلاش کردند به صورت علمی ثابت کنند دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است یا شبانه . اما نتایج حاصله نشان داد هر دو دارای مزیت های خاص خود هستند .

اگر پوست چرب دارید شب ها دوش بگیرید

باید توجه داشت تولید چربی پوست حدود ساعت یک بعد از ظهر به اوج خود می رسد . در نتیجه ، اگر دارای پوستی چرب یا مستعد ابتلا به جوش هستید ، دوش گرفتن شبانه روش خوبی برای پاکسازی آن چربی ها و همچنین هر گونه آلودگی ، آرایش ، آلاینده یا گرده است که ممکن است در طول روز روی پوست شما جمع شده باشند .

اگر به سختی به خواب می روید، شب ها دوش بگیرید

اگر شب ها دوش آب گرم بگیرید، دمای داخلی بدن هنگامی که زیر جریان آب هستید، افزایش خواهد یافت و پس از آن پایین می آید. این روند کاهش دما هم راستا با تنظیم دمای طبیعی بدن برای به خواب رفتن است و در به خواب رفتن راحت‌تر کمک می کند . به گفته متخصصان ، کاهش سریع دما پس از دوش آب گرم همانند یک القا کننده خواب طبیعی است .

اگر می خواهید مسئله ای ذهن تان را مشغول کرده، حل کنید، صبح ها دوش بگیرید

دوش گرفتن صبحگاهی روش فوق العاده برای آغاز روز است، به ویژه اگر موضوعی ذهن شما را به خود مشغول کرده و موفق به یافتن راه حلی برای آن نشده اید . دکتر شلی کارسون، پژوهشگر روانشناسی از دانشگاه هاروارد، دوش گرفتن صبحگاهی را به مدیتیشن، یا وضعیتی که ذهن ناخودآگاه شما بیدار و هوشیار است اما بر مشکل به صورت اساسی تمرکز نکرده تشبیه کرده است . به گفته کارسون، اگر با مشکلی مواجه شده اید که قصد دارید به شیوه ای خلاقانه آن را حل کنید و پس از تلاش فراوان موفق به یافتن راه حلی برای آن نشده اید، بهتر است آن را در پس ذهن خود نگه دارید تا حسابی پخته شود در شرایطی که فرآیندهای ناخودآگاه روی آن کار می کنند .

اگر هنگام اصلاح خود را زخمی می کنید صبح دوش بگیرید

به گزارش مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی آمریکا، پلاکت های لخته کننده خون هنگام صبح در بالاترین سطوح خود قرار دارند. این به معنای آن است که اگر هنگام اصلاح زیاد خود را زخمی می کنید، بهتر است صبح ها دوش بگیرید تا میزان خونریزی را به حداقل برسانید .

منبع: birclick.ir


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.