بچه دار شدن

مردان برای بچه دار شدن تا چند سالگی وقت دارند؟

برای بچه دار شدن تا چند سالگی وقت داریم؟

همانند آنچه برای زنان گفته می شود توصیه شده مردان خیلی پدر شدن خود را به تاخیر نیاندازند. در برخی منابع سن ایده آل پدر شدن تا قبل از ۴۵ سالگی عنوان شده است.بچه دار شدن

بچه دار شدن

ویژگی های شخصیتی افراد در سنین مختلف تغییر می کند و در هر دوره مشخصات و نیازهای خاص خودش را دارد. بر اساس همین قاعده معمولا افرادی که در سنین بالای ۳۵ و ۴۰ سال پدر و مادر شدن را تجربه می کنند والدشان نسبت به دیگران بسیار پررنگ تر ظاهر می شود. به همین دلیل اغلب حساس ترند و حتی بیش از اندازه حمایت گر می شوند.

سن بچه دار شدن آقایان

به عبارت دیگر یا خیلی حمایت گرند یا خیلی احساسی. حال آن که حمایت افراطی خواه ناخواه مانع رشد بخشی از توانمندی ها در کودک می شود. کودک در این شرایط نمی آموزد که چطور به توافق و تفاهم برسد.

نه گفتن و نه پذیرفتن را یاد نمی گیرد و در عین حال ریسک پذیری و نیروی جسارت ورزی در او پایین می آید. از سوی دیگر پدر و مادر در این سن اغلب همه چیز را در سبد کودکشان می گذارند و همین باعث می شود ناخودآگاه ترس از دست کودک را به او منتقل کنند. در نتیجه کودک با اضطراب جدایی رشد می کند. این پدر و مادرها به دلیل والد بودن بیش از حدشان بسیار کنترل گرند در نتیجه بیش از حد معمول، مراقب فرزندشان هستند. همین رفتارهای افراطی به طور ناخودآگاه کودک را از مسیر طبیعی رشد منحرف می کند.

بسیاری از مردم تصور می کنند، مردان در سنین بالا هم برای بچه دار شدن مشکل ندارند و این خانم ها هستند که به دلیل شرایط فیزیکی خود باید تا قبل از رسیدن به سن یائسگی صاحب فرزند شوند اما تحقیقات نشان می دهد واقعیت غیراز این است.

همچنین بخوانید : ترفندهایی طلایی برای تشویق مردان به بچه دار شدن

بهترین سن بچه دار شدن

همه ما می دانیم که با افزایش سن مادر خطر احتمال بروز مشکلات ژنتیک بیشتر می شود که در نهایت می تواند منجر به سقط جنینشود، اما تا چند سال پیش پزشکان اطلاعات زیادی در مورد تاثیر سن پدر روی جنین نداشته اند. با اینکه تعداد مردانی که در سنین بالای ۳۰ سال برای نخستین بار پدر شدن را تجربه می کنند در حال افزایش است اما تحقیقات نشان می دهد این کار خطرهای جسمی و ذهنی را برای فرزندان آنها افزایش می دهد.

مطالعات نشان می دهد مردان در سنین بالا معمولا صمیمیت و ارتباط کمتری با کودکان خود دارند و در عین حال فرزندانشان هم بیشتر دچار بیش فعالی یا دیگر مشکلات روحی می شوند. آخرین بررسی های انجام شده توسط دانشمندان فرانسوی در سال ۲۰۰۸ اثبات کرد که مردان هم مانند زنان دارای یک زمان بیولوژیکی هستند. این بدان معناست که با افزایش سن احتمال بچه دار شدن آنها کاهش پیدا می کند. براساس شواهد احتمال بارداری موفق، درصورتی که مرد بالای ۳۵ سال باشد کم می شود و درصورتی که سن او بیش از ۴۰سال باشد این احتمال به شدت پایین می آید.

مردان تا چند سالگی بچه دار می شوند

با اینکه مردانی حتی در ۹۵ سالگی هم بچه دار شده اند اما حقیقت این است که بعد از ۴۱ سالگی شانس پدر شدن به سرعت کاهش می یابد. بعد از ۴۵ سالگی وضعیت واقعا بدتر می شود و مردانی که تاکنون صاحب فرزند نشده اند، باید حتما در این مورد فکر کنند. در فاصله بین ۴۱ تا ۴۵ سال احتمال پدر شدن از ۶۰ به ۳۵ درصد کاهش پیدا می کند و همین موضوع نشان می دهد افزایش سن چه تاثیری روی کیفیت اسپرم ها دارد.

بهترین سن برای پدر شدن

بهترین سن باروری برای آقایان بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی است. با این حال آقایان هیچ محدودیت سنی از لحاظ بچه دار شدن ندارند. در سنین بالا تا حدودی قدرت باروری کمتر می شود، اما معمولا تا آخر عمر اسپرم وجود دارد. در مورد اینکه باروری آقایان در سنین بالا می تواند روی سلامت جنین تاثیر بگذارد یا خیر، هنوز هیچ مطالعه اثبات شده ای نداریم.

آقایان در سنین بالای ۴۰ سالگی دچار افت قدرت باروری می شوند، درست مانند همان اتفاقی که بعد از ۳۰ سالگی برای خانم ها می افتد. بالا رفتن سن آقایان باعث تنگی عروق بدن و کم شدن اسپرم ها، کند شدن حرکت و غیر طبیعی شدن شکل آنها می شود.

متاسفانه امروزه به دلیل پوشیدن شلوارهای تنگ و قرار گرفتن در محیط های گرم نوعی بیماری به نام واریکوسل یا واریس بیضه در آقایان بسیار شایع شده است. این واریس می تواند منجر به کاهش تعداد، حرکت و بد شکل شدن اسپرم ها و در نهایت نازایی شود.

اما در کل آقایان باید سعی کنند همیشه تغذیه سالم داشته باشند، به خصوص از مواد حاوی آنتی اکسیدان مثل ویتامین ث استفاده کنند، مانند گوجه فرنگی، مرکبات و…. این مواد باعث می شود قدرت باروری افزایش پیدا کند.

 

منبع: نمناک


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.