شستن دست‌ها

از اهمیت شستن دست‌ها برای دانش‌آموزان بدانید!

اهمیت شستن دست‌ها برای دانش‌آموزان

اکثریت پرستاران مدرسه با این نظر موافق هستند: بهترین راه برای حفظ سلامتی دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی، اطمینان حاصل کردن از این مساله مهم است که همه دانش‌آموزان به‌خوبی دست‌های‌شان را بشویند.

این نکته ساده دقیقا با توصیه متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا (CDC) تطابق دارد: «حفظ پاکیزگی دست‌ها از طریق جدی گرفتن بهداشت دست‌ها، یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها و سرایت میکروب‌ها به دیگران است».

در یکی از نظرسنجی‌های مهم سال ۲۰۱۳، ۲۷۱ نفر از پرستاران مدرسه به یک سوال مهم پاسخ دادند: «به نظر شما، ‌مهم‌ترین کاری که والدین می‌توانند برای حفظ سلامتی فرزندان‌شان در طول سال تحصیلی انجام بدهند، چیست؟». ۲۸ درصد از این پرستاران مدرسه، گزینه شُستن منظم دست‌ها و حفظ پاکیزگی آن‌ها را به والدین توصیه کرده‌اند.

پرستاران مدرسه معتقدند که آموزش دادن نحوه شُستن دست‌ها و شیوه برخورد با سرفه و عطسه به کودکان، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به‌درستی انجام بگیرد. درواقع، همه کودکان باید یاد بگیرند که در چه مواقعی و با چه شیوه‌هایی دست‌های‌شان را بشویند و چطور انگشتان‌شان را از تماس با چشم‌ها، بینی و دهان دور نگه دارند.

منبع: سلامتیسم


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.