کودکی که هیچ واکنشی نمیتواند انجام دهد.

وجود نوعی سندرم نادر مغزی در بدن دختر بچه دو ساله باعث شده تا او از انجام پیش پا افتاده‌ترین واکنش‌های بدن هر انسانی محروم باشد: امیلی ماتیوز با وجود 20 بار تشنج در روز دیگر توانی برای انجام هیچ واکنشی حتی خنده ساده را هم ندارد، کاری که بصورت طبیعی هر کسی قادر به انجام آن است.

به گزارش عطارباشی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،‌این بیماری نادر که فقط 4000 هزار نفر در دنیا به آن مبتلا هستند مربوط به توقف رشد قسمتی از مغز در دوران جنینی است و اینک گریبان‌گیر امیلی شده و به گفته پزشکان او را تا حد کوری پیش خواهد برد.

مادر امیلی می‌گوید: من دوران بارداری طبیعی را گذراندم و نمی‌دانم این اتفاق از کجا شکل گرفته است. فقط دو هفته پس از تولد کودکم حالتی غیرطبیعی به او دست داد، صورت او قرمز شد و حالت خفگی به او دست داده بود. گمان کردم که یک رفلکس ساده معده باعث این موضوع شده اما از آن به بعد روزی پنج بار این حالت به کودکم دست می‌داد.

حالا والدینش قصد دارند تا با کمک گرفتن از خیرین، پول لازم برای خرید یک صندلی ویژه متحرک، اتاق و مدرسه‌ای مناسب برای او تهیه کنند زیرا به گفته پزشکان هرگونه جابه‌جایی در تشدید حالت تشنج او موثر است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران


نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.