تارت دابل چاکلت

دستور تهیه تارت دابل چاکلت یک دسر خوشمزه

تارت نوعی شیرینی است که روی آن باز و از مواد پر کننده مانند میوه، مارمالاد و به عنوان غذا مرغ و ماهی برای پوشش آن استفاده می‌‍شود. خمیر تارت، خمیر بریزه است. در ادامه به طرز تهیه تارت دابل چاکلت می‌پردازیم.

مواد لازم برای تهیه تارت دابل چاکلت

تارت دابل چاکلت

۱ بسته پاناکوتا

خمیر تارت طبق دستور داده شده
۱ قاشق سوپ‌خوری پودر ژلاتین
۷۰ میلی‌لیتر شیر
۲۰۰ گرم شکلات سفید
۲۰۰ گرم شکلات تلخ
۷۰ گرم شکلات چیپسی
۶۰ گرم مغز‌های تست شده

طرز تهیه تارت دابل چاکلت

خمیر تارت را آماده کنید سپس خمیر را بین دو لایه کیسه نایلونی باز کرده و داخل قالب تارت را بپوشانید و اضافه‌های آن را جدا کنید. روی خمیر را با فویل آلومینیومی پوشانده و روی آن سرامیک مخصوص پخت بریزید.
قالب را به‌ مدت ۳۰ دقیقه در طبقه وسط فری که از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا طلایی‌رنگ شود.
پودر ژلاتین و شیر را در ظرفی نسوز ریخته، روی حرارت بخار آب جوش قرار دهید و هم بزنید تا ژلاتین کاملاً در شیر حل شود (روش بن‌ماری).
پاناکوتای کاله را در ظرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود سپس مخلوط ژلاتین را به آن اضافه کنید.
نیمی از مخلوط پاناکوتا را با شکلات سفید و بقیه را با شکلات تلخ مخلوط کنید.
پاناکوتای سفید را در قالب تارت ریخته سپس روی آن نیمی از شکلات چیپسی و نیمی از مغزهای تست ‌شده بپاشید. پاناکوتای شکلاتی را روی آن ریخته و مجدداً بقیه شکلات چیپسی و مغزهای تست‌ شده را روی آن بپاشید. تارت دابل چاکلت را در یخچال قرار دهید تا سرد شود. پس از این مدت، از یخچال خارج و در ظرف مناسب سرو کنید.

روش تهیه خمیر تارت

۵۰ گرم پودر قند، ۴۰۰ گرم آرد نول (الک ‌شده) و یک‌هشتم قاشق چای‌خوری نمک را در ظرفی مخلوط و الک کنید. ۲۰۰ گرم کره را به آن اضافه کنید و با دست ورز دهید تا خمیر شبیه تکه‌های پودر سوخاری شود سپس یک‌چهارم قاشق چای‌خوری وانیل شکری و یک عدد تخم‌مرغ را به آن اضافه کرده و به‌آرامی با سرِ انگشت، ورز دهید تا خمیر یکدستی حاصل شود. ۶ قاشق سوپ‌خوری آب سرد را به‌‌ تدریج به مخلوط آرد افزوده و مخلوط کنید تا حدی که خمیر جمع شود. خمیر را با سلفون بپوشانید و به‌مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

منبع: کتاب کاله

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.