صورتمان را لاغر

چگونه صورتمان را لاغر کنیم؟

به این فکر می‌کنید که چطور صورتتان را لاغر کنید؟ شما تنها نیستیداز نظر فنی، نمی‌توان تنها در یک ناحیه‌ی خاص، بصورت موضعی وزن کم کردکاهش وزن، بطور همزمان و از کل بدن اتفاق خواهد افتاداما خوشبختانه، می‌توانید کارهایی انجام دهید تا صورتتان باریک‌تر بنظر بیایداین مطلب را بخوانید و خودتان ببینید!

کاهش وزن، باعث خواهد شد صورتتان هم لاغر شود

اگر اضافه وزن دارید یا اینکه چاق هستید، می‌توانید بواسطه‌ی کاهش وزن، صورتتان را هم لاغرتر کنیدمعمولاً چربی اضافه‌ی بدن، اول از صورت محو می‌شودپس اگر به این فکرید که چطور صورتتان را لاغر کنید، در حالیکه کلاً اضافه وزن دارید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که تلاش کنید تا وزنتان را کاهش دهیدیک برنامه غذایی سالم و کم چرب داشته باشید و به اندازه‌ی مناسبی تمرین هوازی انجام دهید.

مصرف نمک و شکرتان را کاهش دهید

بسیاری از متخصصین تغذیه بر این باورند که افزایش وزن در صورت، بدلیل حبس شدن آب بجای چربی در این ناحیه استوجود شکر و نمک در برنامه‌ی غذایی شما می‌تواند باعث احتباس آب و در نتیجه چاق شدن صورت شما شود.

پس برای اینکه صورتتان لاغرتر شود، نمک و شکر را از رژیم غذایی خود قطع کنیدیک برنامه‌ی غذایی کم نمک و کم چربی، سرشار از گوشت کم چرب، میوه، و سبزیجات در کنار غلات سبوس‌دار داشته باشید.

به مقدار مناسبی آب بنوشید

اگر به اندازه‌ی کافی آب ننوشید، بدنتان به احتمال بیشتری آب ذخیره خواهد کردشاید این بدین دلیل باشد که بدنتان گمان می‌کند آب به اندازه‌ی کافی که نیازهای بدنتان را پوشش دهد وجود نداردپس شروع به ذخیره‌ی آب برای روز مبادا خواهد کردبسیاری از این آب‌هادر نواحی صورت، گونه و اطراف چشم ذخیره شده و جلوه‌ی پف کرده‌ای به صورت می‌دهدحداقل ۲ لیتر آب در روز بنوشید تا از ذخیره‌ی آب پیشگیری نمایید.

اگر با نوشیدن این مقدار آب مشکل دارید، به ازایش میوه و سبزیجات بیشتری بخوریدمیوه و سبزیجات هم حاوی آب هستند و به بدن شما کمک می‌کنند تا هیدراته بماندهمچنین حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی هم هستند و برای سلامت شما مفیدندفیبر درون میوه و سبزی هم کمک می‌کند تا برای مدت بیشتری سیر باشید، در نتیجه کاهش مصرف خوراکی‌های شور، شیرین و چرب برایتان راحت‌تر خواهد شد.

راههای لاغر کردن صورت

داروهایتان را بررسی کنید

بسیاری از داروها، چه آن‌هایی که با نسخه فروخته می‌شوند، چه آن‌هایی که همه جا در دسترسند، می‌توانند باعث احتباس آب در صورت شونداگر می‌خواهید صورتتان لاغر شود، باید مصرف داروهایی که باعث حبس آب در صورت می‌شوند را کاهش داده یا قطع کنید.

اگر داروهای شما برایتان تجویز شده‌اند، با پزشکتان درباره‌ی جایگزین‌های آن دارو صحبت کنید، جایگزینی که آب را حبس نکندالبته باید هر دارویی که دکترتان تشخیص می‌دهد و لازم می‌داند را مصرف کنید، حتی اگر باعث شود صورتتان پف کند.

از مصرف الکل بپرهیزید

الکل هم یک عامل شایع دیگر برای چاقی صورت استالکل نیز منجر به کم آبی بدن، و نتیجتاً احتباس آب در صورت می‌شودهمچنین حاوی مقدار زیادی کالری تهی است، پس اگر در می‌خواهید صورتتان یا هر جای دیگر بدنتان لاغر شود، باید به نوشیدن الکل یک نه جدی بگویید.

با وزنه تمرین کنید

تمرین با کمک وزنه، تراکم عضلات را افزایش می‌دهدو این اتفاق باعث خواهد شد تا سوخت و سازتان زیاد شود، چرا که دیگر عضلاتتان برای کارکرد به انرژی بیشتری احتیاج دارند، حتی زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید.

تمرینات قدرتی به شما کمک می‌کند تا وزن کم کنید، و از اضافه وزن دور بمانیدحتی می‌تواند عضلات صورت شما را نیز تقویت کند، حتی بدون اینکه مستقیماً درگیر تمرین باشند!

منبع: مجله تناسب اندام

نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.