شکاف کام

شکاف کام نوزادان مادران مبتلا به صرع تهدید می کند.

شکاف دهانی عارضه ای است که نوزادان مادران مبتلا به صرع را تهدید میکند. این عارضه با مصرف داروهای ضدصرع در فرزندان مادرانی که صرع دارند پدید می آید. محققان آمریکایی برای پیشگیری از بروز این عارضه به یافته های جدیدی دست یافته اند که در ادامه خواهید خواند.

بررسی انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد: مصرف داروی ضد صرع در اوایل دوره بارداری احتمال تولد نوزادان مبتلا به شکاف دهانی را افزایش می‌دهد.

در این بررسی آمده‌ است: زنانی که از داروی ضد صرع توپیرامات در اوایل دوره بارداری مصرف می‌کنند T بیشتر احتمال دارد فرزندشان به عارضه شکاف دهانی مبتلا شود.

در این مطالعه اطلاعات بیش از یک میلیون نوزاد در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و خطر شکاف دهانی از جمله لب شکری در آنان بررسی شد.

شکاف کام در نوزادان مادران مبتلا به صرع

محققان آمریکایی نوزادانی را که مادرشان در سه ماه نخست بارداری از داروی توپیرامات مصرف کرده بودند با نوزادانی که مادرشان از داروی لاموتریژین مخصوص رفع اختلال دو قطبی و صرع مصرف کرده و نوزادانی که در معرض این داروها نبودند، مقایسه کردند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته محققان آمریکایی احتمال بروز خطر مشکل شکاف دهانی در نوزادانی که مادرشان از داروی توپیرامات مصرف کرده بودند سه برابر بیش از دو گروه دیگر است.

منبع: ایسنا


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.