درمان ریشه دندان

جلوگیری از عفونت های مزمن با درمان ریشه دندان

دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، گفت: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن جلوگیری می کند.

سمیرا شاه سیاه درآستانه برگزاری دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با درمان ریشه دندان یا اندو، اظهار داشت: سالهاست که دندانپزشکی به سمتی حرکت کرده که به جای کشیدن دندان به نگهداری آن پرداخته است.

وی افزود: به علم نگهداری دندان و حفظ ریشه آن «اندو» می‌گویند و از زمانی که فرد بخواهد در هر رده سنی دندان خود را نگه دارند علم و هنر درمان ریشه به چشم می‌آیند.

دبیر مشاوره علمی دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران گفت: درمان ریشه خارج کردن اعصاب دندان و سلول‌ها و باکتری‌ها از ریشه بوده که طی سال‌های مختلف تکنیک‌های فیزیکی و شیمیایی متفاوتی در این عرصه مورد استفاده قرار گرفته است که هدف همه این روش‌ها حفظ ریشه دندان به بهترین شکل بوده است.

شاه سیاه ادامه داد: درمان ریشه دندان از آبسه‌های بزرگ و عفونت‌های مزمن و عود آن جلوگیری می‌کنند همچنین از تحمیل درمان‌های اضافه به بیماری جلوگیری کرده و در حفظ بلند مدت دندان و عملکرد آن بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: دندانپزشکی که از علم روز دنیا بهره‌مند باشد بهتر می‌تواند خدمات را به بیمار ارائه کند در واقع با ارائه خدمات مناسب و بروز دنیا عملکرد بلندمدت برای دندان فرد را ضمانت می‌کند.

دبیر مشاوره علمی اندو دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران با بیان اینکه در دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران جدیدترین دستاورد‌های علمی در حوزه دندانپزشکی از جمله مبحث اندو ارائه می‌شود، گفت: هدف برگزاری این کنگره ارائه تکنیک‌های نوین در حوزه حفظ سلامت دهان و دندان است که این مسئله در حوزه پیشگیری و درمان مؤثر جای دارد.

وی عنوان کرد: در بخش درمان ریشه سعی کرده ایم از جدیدترین دستاورد‌های علمی در این زمینه بهره‌مند شویم و بر همین اساس جدیدترین تکنیک در حوزه آماده سازی کانال ریشه، پروتکل‌های درمانی، دارویی، فیزیکی و شیمیایی مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد تا بتوانیم عملکرد بلند مدت دندان و حفظ دندان را شاهد باشیم.

شاه سیاه خاطرنشان کرد: در دوازدهمین کنگره دندانپزشکان عمومی ایران علاوه بر ارائه جدیدترین دستاورد‌های علمی، سخنرانی‌های فعال و دو طرفه نیز توسط همکاران انجام خواهد گرفت همچنین همکاران تجربه‌های مطب خود را عنوان کرده و نتیجه این چالش‌ها ارائه خدمات بهتر و مناسب‌تر به بیماران همچنین انجام هنر نگهداری دندان به نحوه احسن است تا شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در سیستم درمانی کشور باشیم.

دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه ۹۶ در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

منبع: میزان


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.