صاف کردن مو

راهکارهایی طبیعی برای صاف کردن مو !

موی صاف هیچ وقت از مد نمی‌افتد و قدیمی نمی‌شود و خیلی‌ها به دنبال سادگی، صافی و شیکی و زیبایی هستند که موی صاف به ظاهرشان القا می‌کند. بعضی روزها که موها وز، خشک و مجعد می‌شوند آرایش‌شان هم بسیار سخت‌تر خواهد شد و در نتیجه تمامی این موارد کافی است تا شما به دنبال یک راه‌حل دائمی باشید که برای همیشه خیال‌تان را راحت کند و از این معضل همیشگی نجات پیدا کنید. این روش‌های دائمی که اکثرا با استفاده از مواد شیمیایی صورت می‌گیرند می‌تواند اثرات مخرب بسیاری را بر روی سلامت موهای‌تان داشته باشد اما در عوض روش‌های طبیعی هم برای صاف کردن موها وجود دارد که بی‌خطر و بدون عوارض جانبی است و حتی در مواردی برای مدت زمان طولانی‌تری هم پابرجا می‌ماند. در ادامه با لیستی از بهترین‌ها و طبیعی‌ترین راه‌‌حل‌ها برای صاف کردن موها در منزل آشنا می‌شوید.

چطور در خانه به طور طبیعی موهای‌تان را صاف کنید:

لازم به ذکر است، این روش‌ها موهای‌تان را مثل سنجاق و گیره صاف نمی‌کند بلکه باعث می‌شود نرم‌‌تر، سالم‌‌تر و بدون موج و فر شوند و در نتیجه صاف‌تر دیده شوند.

اسپری شیر بر روی موها

مواد لازم:

۴/۱ فنجان شیر

بطری اسپری دار (اسپری‌کن)

مدت زمان آماده‌سازی ۲ دقیقه

زمان لازم برای فرآیند ۳۰ دقیقه

شیوه مصرف:

شیر را درون اسپری بریزید و به همه موهای‌تان اسپری کنید تا کاملا خیس شوند. بگذارید ۳۰ دقیقه روی موها بماند و بعد با آب سرد آبکشی کنید. سعی کنید ۱ یا ۲ بار در هفته این کار را انجام دهید. پروتئین موجود در شیر باعث می‌شود تار موهای‌تان تقویت شود و بدین شکل از وز شدن آن جلوگیری شود.

استفاده از تخم‌مرغ و روغن زیتون مواد لازم: ۲ عدد تخم‌مرغ کامل ۳ قاشق‌غذا‌خوری روغن زیتون مدت زمان آماده‌سازی ۲ دقیقه زمان لازم برای فرآیند ۱ ساعت

ماسک شیر و عسل

مواد لازم:

۴/۱ فنجان شیر

۲ قاشق‌غذاخوری عسل

مدت زمان آماده‌سازی ۲ دقیقه

زمان لازم برای فرآیند ۲ ساعت

شیوه مصرف:

شیر و عسل را با هم مخلوط کنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند. تمامی مواد را به موهای‌تان بمالید تا همه سطح آن را بپوشاند. ۲ ساعت صبر کنید و بعد با یک شامپوی ملایم و آب‌سرد موهای‌تان را آبکشی کنید. در صورت امکان هفته‌ای یکبار از این ماسک مفید استفاده کنید. پروتئین درون شیر موهای‌تان را تغذیه و تقویت می‌کند و عسل آن را نرم و لطیف و البته درخشان می‌کند.

ماسک آلوئه‌ورا

مواد لازم:

۴/۱ فنجان روغن نارگیل و یا روغن زیتون

۴/۱ فنجان ژل آلو‌ئه‌ورا

مدت زمان آماده‌سازی دو دقیقه

زمان لازم برای فرآیند ۴۰ دقیقه

شیوه مصرف:

یک چهارم فنجان روغن نارگیل و یا روغن زیتون را گرم کنید و بعد روغن را با ژل آلوئه‌ورا خوب مخلوط کنید. این ترکیب را به موها و سرتان بمالید و بعد از ۴۰ دقیقه با آب‌سرد و یک شامپوی ملایم آبکشی کنید. توصیه می‌شود یکبار در هفته از این ماسک استفاده کنید تا خودتان شاهد نتایج شگفت‌انگیز آن باشید. آلوئه‌ورا پر از آنزیم‌هایی است که موها را صاف و نرم می‌کند و علاوه بر این موجب رشد بیشتر آن هم می‌شود. این ترکیبات مفید به درون تار موهای‌تان نفوذ می‌کند و با آب‌رسانی بیشتر به آن‌ها از فر و وز شدن موها و پیچ‌خوردگی آن‌ها جلوگیری می‌کند.

ماسک موز، کشک و روغن زیتون

مواد لازم:

۲ عدد موز رسیده

۲ قاشق‌غذاخوری عسل

۲ قاشق‌غذاخوری روغن زیتون

۲ قاشق‌غذاخوری کشک

مدت زمان آماده‌سازی ۵ دقیقه

زمان لازم برای فرآیند ۳۰ دقیقه

شیوه مصرف:

موزها را به خوبی له کنید تا کاملا خمیر شوند و بعد سایر مواد را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند. ماسک را به همه موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت یک ساعت روی سرتان بماند و بعد تمامی مواد را با آب‌سرد و شامپو از روی سرتان پاک کنید. این ماسک را هم هفته‌ای یکبار استفاده کنید تا نتیجه دلخواه‌تان حاصل شود. استفاده از این ماسک علاوه بر صافی و تقویت موها موجب پرپشتی آن هم می‌شود.

 

منبع: سلامتیسم


نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.