مشکلات چشمی

چه بیماریهایی منجر به مشکلات چشمی می شوند؟

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد : چشم ها به عنوان یکی از پرکارترین اعضای بدن همانند بخش های دیگر نیازمند دقت بالا در مراقبت هستند که برخی مشکلات در آنها نشانه ای از یک خطر بزرگ است که باید درمان شود . هر چه سن بیشتر می شود ، مشکلات چشمی هم بیشتر می گردد . در سن ۸۰ سالگی، بیشتر از نصف ما به بیماری آب مروارید و یا کدر شدن عدسی چشم مبتلا می شویم  .

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد
بدون شک باید مراقب بروز بیماری های چشمی مانند آب سیاه، آب مروارید و دژنراسیون ماکولا باشید اما چشم مشکلات جدی تر را نیز آشکار می کند زیرا هر چه روی بدن تاثیر می گذارد ، بیماری هایی که با مشکلات چشمی خود را نشان می دهند ، می تواند روی چشم ها نیز تاثیر بگذارد .

در این بخش از مجله اینترنتی بیر کلیک قصد داریم بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد را معرفی نماییم . لطفا همراه ما باشید .

بیماریهایی منجر به مشکلات چشمی

بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد

۱ – کلسترول بالا

فرد مبتلا به کلسترول بالا می تواند دچار ازدست دادن بینایی گذری شود . این نشانه انسداد بخشی ازشریان کاروتید ارسال خون به چشم است.

۲ – مشکلات تیروئید

تیروئید برخی از هورمون های رشد و سوخت و ساز بدن را کنترل می کند. درست عمل نکردن تیروئید به مشکلاتی از جمله متورم شدن عضلات چشم و متراکم شدن کاسه چشم و برآمدگی چشم منجر می شود.

بیماری گریوز یا بازدو ، نوعی اختلال خود ایمنی تیروئید است که باعث جمع شدن پلک می شود در نتیجه چشم بزرگ تر از حد معمول دیده می شود. در صورتی که قادر به بستن پلک ها نباشید، احتمال خشکی چشم وجود دارد زیرا چشم قادر به حفظ رطوبت نیست.

همچنین بخوانید :   به این دلایل در شب یلدا میوه بهشتی انار را بخورید
بیماریهایی که منجر به مشکلات چشمی می گردد

۳ – دیابت

معاینه منظم چشم به همه افراد توصیه می شود به ویژه مبتلایان به دیابت یا افرادی که در معرض این خطر قرار دارند.دیابت می تواند ماکولا یا بخشی از شبکیه چشم را که دید مرکزی را کنترل می کند متورم کند. اگر چه به طور کلی دید را از دست نمی دهید اما متوجه بدتر شدن دید خواهید شد.

۴ – سکته مغزی

از دست دادن ناگهانی بینایی می تواند نشانه سکته مغزی باشد . به طور معمول، در سکته مغزی در ناحیه بینایی، یک چشم متأثر می شود اما احتمال آسیب دیدن هر دو چشم که باعث کوری می شود، وجود دارد.

۵ – میگرن شبکیه

نقاط کور موقت در بینایی می تواند به معنای میگرن چشم باشد.هنگام حمله میگرن چشم، فرد دچار تاری دید و یا سردرد قبل یا بعد ازبروز علایم چشم می شود.

منبع: birclick.ir


نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.