کارهای ممنوعه با واژن

هرگز این کارها را با واژنتان نکنید!

کارهای ممنوعه با واژن : با وجود این حقیقت پذیرفته شده جهانی که “واژن شما می تواند از خودش مراقبت و خود را پاکسازی کند” هنوز هم هستند خانم هایی که با روشهایی خلاقانه و سرخود سعی در پاکسازی این بخش از بدن شان را دارند. در این بخش از مجله اینترنتی عطارباشی قصد داریم در مورد کارهای ممنوعه با واژن که نباید انجام دهید صحبت کنیم . همراه ما باشید .

کارهای ممنوعه و اشتباه با واژن

۱ – فاصله گرفتن از بخار

ما همیشه به دنبال توصیه هایی هستیم که زندگیمان را بهتر کند و سالم تر بمانیم . واژن شما فرش نیست که برای تمیز کردنش به بخار نیاز داشته باشید . بخور دادن به هیچ وجه مقدور نیست زیرا ممکن است شما واژن (مهبل) را بسوزاند .

۲ – عدم خود درمانی 

کرم های واژینال یا شیاف هایی که برای عفونت مخمری معمولا بدون نسخه استفاده میشوند یا گاهی برخی خانم ها روش های خانگی را برای مقابله با عفونت قارچی واژینال استفاده می کنند، کاملا اشتباه است. شما هرگز نباید با داروهای خانگی مثل سیر یا روغن درخت چای، خود درمانی کنید . حداقل با دست خودتان مشکلی به مشکل قبلی نیفزایید . زیرا با اینکار ممکن است حتی ظاهر واژنتان هم زشت شود .

۳ – عدم قرار دادن اشیا خارجی در واژن 

قبلا شما فکر می کردید که اینها مجاز به رفتن داخل واژن هستند : تامپون ، روغن، وسایل پیشگیری از حاملگی ، فنجان قاعدگی و…. یا هر وسیله ی خارجی و دست ساز انسان حتی اگر تمیز و شسته شده باشند را باید از آلت تناسلی زنانه تان دور نگه دارید . بافت واژن بسیار حساس است و استفاده از هر وسیله ای باعث ایجاد تحریک پذیری شدید خواهد شد.

۴ – عدم شستن واژن 

محصولات مخصوص شستشوی واژن دقیقا بر خلاف میکروبیوم (ریزاندامگان همزیست) طبیعی واژن عمل می کنند و این باعث می شود که واژن بیشتر به عفونت حساس شود .

ما نمی خواهیم به شما بگوییم که واژن مثل یک سیستم خودکفا، خودش را پاکسازی می کند ، چرا که خودتان قبلا از این موضوع اطلاع دارید ، بلکه می خواهیم دست از انجام روش های سرخود برای تمیز کردن واژن بردارید .

واژن به دلیل وجود باکتری های لاکتوباسیاس Lactobacillus Bacteria موجود در آن محیطی با PH متعادل و مخصوص به خود دارد . وقتی از شوینده ها برای واژن استفاده می کنید اسیدیته نرمال محیط را به هم زده و خنثی می کنید و در نتیجه واژن قادر به محافظت از خود نخواهد بود .

بهترین روش شستشوی واژن چیست ؟

اگر حس می کنید واقعا نیاز به شستشوی این قسمت از بدنتان دارید و احساس خوبی به شما می دهد از روش هایی که مطمئن است استفاده کنید . تعجب نکنید بهترین روش شسنشوی واژن استفاده از آب و صابون بدون عطر است آن هم فقط برای شستشوی قسمت های خارجی .

 

منبع: بیرکلیک


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.