نسخه های خانگی برای درمان سوزش ادرار - مجله سلامتی عطارباشی

نسخه های خانگی برای درمان سوزش ادرار

سوزش ادرار، هرگونه درد و ناراحتی هنگام دفع ادرار و یک عارضه شایع در هر سن و سالی است. این مشکل به عنوان یک بیماری شناخته نمی شود، اما آن را نشانه بیماری های دیگر می دانند. به همین دلیل متخصصان معتقدند هرگونه احساس ناراحتی هنگام دفع ادرار باید بررسی شود و بر اساس آن نسخه های درمانی تجویز کرد. در این جا به درمان سوزش ادرار با نسخه های خانگی میپردازیم. لطفا با عطارباشی همراه باشید.

درمان سوزش ادرار

دلایل ایجاد کننده سوزش ادرار

شایع ترین دلیل ایجاد این احساس ناخوشایند در زنان، عفونت مجاری ادراری و در مردان مشکلات پروستات است. کاهش آب بدن، سنگ و عفونت کلیه، التهاب مثانه ، عفونت های واژن، تبخال تناسلی، بیماری های مقاربتی، کلامیدیا و بهداشت نامناسب از دیگر عوامل ایجاد این مشکل هستند.

بدن تان را آبیاری کنید

اولین روشی که طب سنتی برای درمان سوزش ادرار توصیه می کند، این است که تا می توانید آب و مایعات رقیق ارگانیگ بنوشید. آب سموم و باکتری های عفونت زای مثانه و مجاری ادراری را دفع می کند. در برخی موارد سوزش ادرار ممکن است با احساس گرمای بیش از حد بدن همراه باشد و آب دمای اضافی بدن را به سطح نرمال می رساند و باعث افزایش دفعات ادرار می شود.

خیار

خیار آب فراوانی دارد، به همین دلیل مصرف آن به حفظ آب بدن و دفع سموم مضر کمک می کند. همچنین خاصیت خنک کنندگی آن دمای بدن را به حد طبیعی می رساند. به این منظور، یک فنجان آب خیار، یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذا خوری آبلیمو را با هم ترکیب کنید و روزی دوبار از آن بنوشید.

مقاله مرتبط :   مواد غذایی مناسب که قبل از دویدن باید بخورید

لیموترش

لیموترش ضد باکتری و ضد ویروس قوی است که از عفونت مجاری ادراری پیشگیری می کند. همچنین اسید سیتریک آن، اثر قلیایی روی بدن دارد به این منظور، آب یک عدد لیموترش را درون یک لیوان آب ولرم بریزید. یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه و ترکیب کنید و هر روز صبح با معده ی خالی این معجون را بنوشید.

ماست

ماست پروبیوتیک از رشد باکتری های مضر جلوگیری کرده و رشد باکتری های مفید را افزایش می دهد، در نتیجه از عفونت و سوزش ادرار پیشگیری می کند. به این منظور، روزانه سه فنجان ماست میل کنید.

جوش شیرین

اگر سوزش ادارا شدید است از جوش شیرین استفاده کنید. این ترکیب قلیایی باعث کاهش اسیدیته ی ادرار و احساس سوزش می شود. همچنین به حفظ تعادل pH بدن نیز کمک می کند. به این منظور، یک قاشق چای خوری جوش شیرین را به یک لیوان آب اضافه کنید و هم بزنید. سپس این محلول را با معده ی خالی بنوشید. این کار به مدت یک هفته و هر روز انجام دهید.

تخم گشنیز

تخم گشنیز یکی از بهترین داروهای گیاهی برای پاکسازی سیستم گوارشی از سموم مضر است و همچنین خاصیت خنک کنندگی آن می تواند به کنترل دمای اضافی بدن کمک کند. تخم گشنیز یک ضد باکتری قوی است و مصرف آن از عفونت مجاری ادراری پیشگیری می کند. به این منظور یک قاشق چای خوری تخم گشنیز را به مدت چند دقیقه در یک فنجان آب بجوشانید، سپس اجازه دهید خک شود، آن را صاف کنید و روزی دو بار از این ترکیب بنوشید.

مقاله مرتبط :   طب سنتی و درمان مشکلات کلیوی (2)

درمان سوزش ادرار با زنجبیل

یکی از اثرات مهم زنجبیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی آن است که با درمان عفونت مجاری اداری از سوزش ادرار نیز پبشگیری می کند. به این منظور یک قاشق غذا خوری زنجبیل و یک قاشق غذاخوری عشل خام را با هم ترکیب و روزی یک بار از آن میل کنید.

منبع: نیک‌ونو

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.