روشهای طبیعی برای پیشگیری از یبوست در ماه رمضان - مجله سلامتی عطارباشی

روشهای طبیعی برای پیشگیری از یبوست در ماه رمضان

یکی از عارضه‌های شایع که افراد زیادی با آن در طول سال درگیر هستند یبوست میباشد. در ماه رمضان این بیماری در میان روزه داران شیوع پیدا میکند و مشکلاتی را برای آنها به وجود می‌آورد. راه حل برای پیشگیری از یبوست در ماه رمضان چیست؟ در این نوشتار به همراه یک متخصص تغذیه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با عطارباشی همراه باشید.

پیشگیری از یبوست

منصور رضایی متخصص تغذیه با اشاره به مشکلات گوارشی در ماه رمضان اظهار داشت: یکی از مشکلات شایع گوارشی در طول سال و به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان بحث یبوست است؛ زیرا در این زمان، معمولاً تحرک افراد و مصرف برخی از فیبر‌ها و مایعات کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در نتیجه کاهش تحرک بدنی، مصرف فیبر‌ها و مایعات در روزهای ماه ضیافت الهی در افراد تاثیر بسیاری در بروز و شیوع یبوست دارد.

این متخصص تغذیه برای پیشگیری از یبوست روزه داران توصیه کرد: افراد اگر می‌خواهند مشکل گوارشی کمتری داشته باشند و از یبوست کمتر رنج ببرند تا حد امکان سعی کنند مدیریت آب را در طول روز داشته باشند و مصرف منابع آبی را که همراه با فیبر‌ها باشند به ویژه میوه و سبزی افزایش دهند و در مقابل، از مصرف چای اجتناب کنند.

وی ادامه داد: چون چای به عنوان یک ماده قابض است و احتمال یبوست را افزایش می‌دهد.

این متخصص تغذیه به روزه داران توصیه کرد: روزه داران، همچنین سعی کنند در بین وعده‌های افطار تا شام و یا تا قبل از سحر، تحرک فیزیکی خود را داشته باشند، زیرا افزایش تحرک و مصرف مایعات به افزایش حرکت دستگاه گوارش کمک و یبوست را تا حدودی درمان می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *