چرا پاهایتان فرم نمی گیرد حتی با تمرین های سخت؟

چرا پاهایتان فرم نمی گیرد حتی با تمرین های سخت؟

چرا پاهایتان حتی با تمرینهای سخت هم فرم نمی‌گیرد شاید شما هم این پرسش برای‌تان پیش آمده ؟

و اینکه شاید جزو آن دسته از افراد باشید که وقتی قرار است در باشگاه روی پا کار کنید به سبب نداشتن پاهایی خوش حالت و با ظاهری خوب، در آن روز ناراحت هستید.

به اندازه کافی سنگین کار نمی‌کنید

تمرینهایی متناسب با وزن بدن برای بالا بردن ضربان قلب عالی است، اما پاها را به فرم دلخواه نمی‌رساند. تا زمانی‌که استرس به عضلات وارد نشود، بدن عضله‌سازی نمی‌کند. در حالی‌که تمرینهای بالاتنه بدون وزنه نیز می‌تواند شدت بسیار بالایی پیدا کند، اما برای تغییرهای اساسی در عضلات خالص باید با وزنه تمرین کنید؛ زیرا پایین‌تنه بسیار قوی‌تر از بالاتنه است (تصور کنید، ساعتها بر روی پاهای‌تان می‌دوید). برای دستیابی به نتیجه، وزنه را به میزانی اضافه کنید که دچار چالش شوید، نه اینکه در حدی باشد که غیرممکن به نظر برسد. به‌طور پیوسته با راحت شدن حرکت، وزنه را اضافه کنید.

تمرینهای هوازی زیادی انجام می‌دهید

حرکتهای هوازی بخش مهم هر تمرین هوازی است، اگر می‌خواهید افزایش حجم عضله داشته باشید باید به تردمیل استراحت بدهید. اگر تمرینهای هوازی زیادی داشته باشید (حداقل ۲۰ دقیقه تمرین ادامه‌دار) و تمرینهای قدرتی انجام ندهید، توده عضلانی کمی خواهید داشت. عضلات زیاد در واقع مانعی برای عملکرد هوازی است، چون وزن زیاد سرعت‌تان را کم می‌کند. راه حل آن انجام تمرین قدرتی است. وقتی بدن را مجبور می‌کنید بیشتر از ظرفیتش کار کند، قوی می‌شود.

حرکات کششی کافی ندارید

می دانیم که در مورد تمرینهای قدرتی باید عضلات را به سر حدشان برسانیم، اما حرکت در دامنه کامل حرکتی نیز ضروری است. اگر عضلات را درگیر نکنید، به پتانسیل کامل نخواهید رسید.

یک راه حل ممکن، انجام حرکتهای کششی کافی پیش و پس از تمرینها است، اما باز هم مهم است که حرکتها و تمرینهای جدید را امتحان کنید تا عضلات را به گونه‌ای دینامیک هدف قرار دهید. با شرکت در کلاسهای پیلاتس یا انجام انواع مختلف لانگز می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

شاید یکی از تلخترین حقیقتهای موجود در کره زمین این باشد که هیچ وقت تنها از راه تناسب اندام نمی‌توانید به نتیجه برسید. همه عضله دارند، اما مشاهده این عضلات به میزان چربی بدن بستگی دارد. به‌طور حتم می‌توانید با ورزش کردن چربی بدن را کم کنید، اما برای پایین آوردن این درصد چربی به میزانی که بتوانید عضلات‌تان را ببینید، تغذیه اهمیت پیدا می‌کند.

یعنی باید رژیمی داشته باشید که در آن پروتئین خالص کم، سبزیجات، کربوهیدرات پیچیده و میوه داشته باشد. خوردن چیزبرگر و سرخ کردنی‌ها  لطفی برای عضلات ساق پا و جلوی پایتان نخواهد داشت.

حرکت را درست انجام نمی‌دهید

تا جایی‌که می‌توانید حرکت اسکوات را ادامه می‌دهید، اما اگر شکل حرکت اشتباه باشد، این کار بی‌فایده است. اگر حرکتها را به گونه‌ای که عضلات را هدف قرار می‌دهند انجام ندهید، به نتایج دلخواه نخواهید رسید. برای دانستن فرم درست، کمی تحقیق کنید و آن را خوب یاد بگیرید. سپس جلسه بعدی که به باشگاه رفتید، در گوشه آینه بایستید و فرم خود را بررسی کنید. اگر باز هم اعتمادبنفس کافی نداشتید، می‌توانید از یک مربی بخواهید حرکتهای‌تان را اصلاح کند.

منبع: فیتامین

نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.