شب بیداری

شب بیداری هم مزیت هایی دارد!

بیدار ماندن تا نیمه‌شب برای بسیاری از افراد فقط یادآور دوران کودکی است، اما عده‌ای دیگر همیشه با این ویژگی زندگی می‌کنند و چاره‌ای جز آن ندارند. شاید فکر کنید که شب‌بیداری ذاتا منفی است، اما در ادامه به شما نشان می‌دهیم که این ویژگی می‌تواند فوق‌العاده مثبت باشد.

شب‌بیداری، خلاقیت و ابتکار!

آیا به یک راه‌حل خلاقانه برای مواجهه با مشکلات نیاز دارید؟! راه‌حل شما شاید در ذهن شب‌بیداران نهفته باشد! محققان دانشگاه کاتولیک میلان در یکی از مطالعات اخیرشان متوجه شده‌اند که افرادی که ذاتا به بیدار ماندن تا نیمه‌شب تمایل دارند،‌ از خلاقیت فوق‌العاده بیشتری نسبت به دیگران برخوردار هستند. این افراد به‌راحتی آزمون‌های خلاقیت را با نمرات بالا به انجام می‌رسانند،‌ درحالی که افراد سحرخیز فقط می‌توانند نمرات متوسطی در این آزمون‌ها کسب کنند. به‌گفته پروفسور جیامپیِترو (مسئول این مطالعه)، «قرار گرفتن در موقعیتی که از قواعد و عادت‌های مرسوم فاصله دارد، می‌تواند توانایی‌های خاص ذهن‌های نامتعارف و خلاق را برانگیخته کند و آنان را به تلاش در راستای ابتکارها و خلاقیت‌های منحصربه‌فرد وادار سازد».

شب‌بیداران و سرگرمی‌های خاص!

وقتی که همه خوابیده‌اند، تازه زمانی فرا رسیده است که شب‌بیداران بتوانند به مهارت‌های خودشان بپردازند. نواختن سازهای موسیقی، سرودن شعر یا نگارش داستان، خواندن رمان‌ها و کتاب‌ها، دقیقا فعالیت‌های مورد علاقه شب‌بیداران هستند. زمانی که برای خوابیدن افراد دیگر صرف می‌شود، برای شب‌بیداران معنا و ظرفیت دیگری دارد.

منبع: سلامتیسم
مقاله مرتبط :   فقط ۱۰ درصد از مردم جهان در گروه سحرخیزها!

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.