با تمرکز غذا بخورید و چاق نشوید - مجله سلامتی عطارباشی

با تمرکز غذا بخورید و چاق نشوید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که رابطه شما با مواد غذایی را اصلاح می‌کند و نقش مهمی در تغذیه سالم دارد، غذا خوردن آگاهانه و با فکر است. بنابراین، وقتی که برای شروع وعده‌های غذایی آماده می‌شوید، باید تمام حواس خودتان را متمرکز کنید.

تمرکز حواس و غذا خوردن آگاهانه نباید در حد حرف باقی بماند، بلکه باید در اصول تغذیه‌ای مهم نمایان شود، مانند آرام غذا خوردن، توجه به هر لقمه غذا و لذت بردن از آن، و داشتن توانایی لازم برای تشخیص احساس سیری.

متخصصان معتقدند که همه این کارها،‌ شما را با نیازهای واقعی بدن‌تان هماهنگ می‌کنند و رابطه سالم و مثبتی بین شما و مواد غذایی به‌وجود می‌آورند. در زندگی‌های پُرمشغله امروزی، جدی گرفتن بعضی از اصول تغذیه‌ای مهم واقعا به کار سختی تبدیل شده است.

با این‌حال، همه ما باید به توصیه‌های متخصصان توجه کنیم و اجرای این توصیه‌ها را در زندگی خودمان شروع کنیم. دکتر کیتلین رابل (متخصص تغذیه) می‌گوید: «همیشه سعی کنید که برای خوردن وعده‌های غذایی اصلی، روی زمین یا صندلی بنشینید.

بعد همه چیز را کنار بگذارید و به خودتان اجازه بدهید که از غذا خوردن لذت ببرید. به‌جای این‌که دائما به شمارش کالری‌ها فکر کنید، به طعم غذا توجه داشته باشید». بد نیست که همین کار ساده، یعنی تمرکز کردن برای غذا خوردن، می‌تواند جزو اولین قدم‌ها برای اصلاح سبک غذا خوردن و پیشگیری از پرخوری و چاقی باشد.

منبع: سلامتیسم

نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.