اضافه وزن پیش از بارداری

اضافه وزن پیش از بارداری عامل ابتلا به بیماری قلبی و عروقی!

اضافه وزن پیش از بارداری عامل ابتلا به بیماری قلبی و عروقی

نتایج یک مطالعه جدید در انجمن قلب آمریکا نشان داد که مادرانی که پیش از بارداری اضافه وزن داشتند، پس از زایمان بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی قرار دارند.

علاوه براین احتمال ابتلا  به بیماری های قلبی و عروقی در فرزندان مادران دارای اضافه وزن و چاق بیشتر از فرزندان مادرانی است که وزن طبیعی دارند. به بیان نویسنده مسئول این مقاله؛ Michael Mendelson ، ” اضافه وزن و چاقی در مادران و زنان در سنین بارداری نه تنها بر سلامتی خودشان بلکه بر سلامتی نسل بعدی نیز اثر دارد.

” مدارک موجود نشان می دهد که احتمال ابتلا به دیابت، چاقی و افزایش کلسترول خون در فرزندان مادرانی که پیش از بارداری چاق بودند و یا اضافه وزن داشتند بیشتر است. محققین در این مطالعه داده های ۸۷۹ آزمودنی ( ۵۲ درصد زن و ۳۲ درصد مرد ) را در بین سال های ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۲ در زمینه وزن و وضعیت پیش از بارداری بررسی کردند. در حدود ۱۰ درصد مادران اضافه وزن داشتند، و نمایه توده بدنی آن ها پیش از بارداری ۲۵ یا بالاتر بود.

در طول ۴۱ سال، ۱۹۳ نفر به بیماری قلبی و عروقی مبتلا شدند. در مقایسه با افرادی که مادران آن ها پیش از بارداری چاق نبودند و یا اضافه وزن نداشتند، احتمال ابتلا به بیماری قلبی و عروقی و مرگ و میر د آزمودنی هایی که مادران آن ها پیش از بارداری چاق بودند و یا اضافه وزن داشتند تا ۹۰ درصد بیشتر گزارش شد.

منبع: epezeshk.com


نویسنده مطلب:
پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.