کالری ها در کرفس - مجله سلامتی عطارباشی

کالری ها در کرفس

کالری ها در کرفس

با توجه به پایگاه داده ملی مواد مغذی USDA، کرفس در هر ساقه با سایز متوسط حدود ۶ کالری فراهم می کند. همان مقدار کرفس حاوی حدود ۱ گرم کربوهیدرات کل است. از جمله ۰٫۶ گرم فیبر. با توجه به دانشگاه ماساچوست، فیبر به طور کامل توسط بدن شما هضم یا جذب نمی شود. با این حال تعداد ناچیز کالری های فراهم شده توسط پروتئین، قند و چربی در کرفس، توسط بدن شما جذب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اثر گرمازایی غذا

با توجه به نسخه سال ۲۰۰۷ از مجله فیزیولوژی کاربردی، تعداد کالری هایی که بدن شما به وسیله خوردن و هضم غذا می سوزاند، اثر گرمازایی غذا نامیده می شود و حدود ۱۰ درصد از کل مصرف انرژی بدن شماست. بنابراین اگر شما در حال مصرف و خوردن ۲۰۰۰ کالری در یک روز هستید، بدن شما حدود ۲۰۰ کالری از آن مقدار کالری را صرف خوردن و هضم غذا می کند. بنابراین اگر شما یک ساقه کرفس متوسط با ۶ کالری می خورید، بدن شما تقریبا ۱ کالری را صرف خوردن و هضم آن ساقه می کند.

مقاله مرتبط :   کاهش وزن و لاغری با غذاهای کم کالری

حرف آخر

در حالی که کرفس یک ماده غذایی بسیار کم کالری است، به احتمال زیاد کالری منفی به شما نمی دهد. مایوکلینیک می گوید در حالی که از نظر تئوری ممکن است که مواد غذایی با کالری منفی وجود داشته باشند اما هیچ مطالعه علمی معتبری وجود ندارد که ثابت کند موادغذایی خاصی باعث اثرات «کالری منفی» می شوند. با توجه به یک بررسی که در سال ۲۰۰۸ در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شد، در حقیقت پروتئین، یک درشت مغذی است که باعث می شود بدن تان بیشترین کالری را بسوزاند. علاوه بر این، در حالی که فیبر توسط بدن شما جذب نمی شود، یک ساقه کرفس متوسط تنها شامل ۰٫۶ گرم فیبر است اما ۶ کالری کل فراهم می کند. احتمالا بدن شما حداقل مقداری از کالری هایی که کرفس فراهم می کند را جذب خواهد.

منبع: مجله تناسب اندام

نویسنده مطلب:
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.